Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
LAPAS KARTE SAITES RSS

"Rail Baltica" - juridiskie ietvari. JURISTA VĀRDA numura tēma

02.08.2016.

Ekrānšāviņš. Dzelzceļa līnijas projekts

2. augustā klajā nācis žurnāla "Jurista Vārds" tematiskais numurs. Tēma veltīta apjomīgajam starpvalstu transporta projektam "Rail Baltica" sabiedrības vajadzību juridisko ietvaru kontekstā. 
 

Lai no Latvijas būtu ātrs, drošs un videi draudzīgs dzelzceļa savienojums ar Eiropu, jau aptuveni 15 gadu garumā tiek strādāts pie apjomīgākā starpvalstu transporta projekta "Rail Baltica".

Latvijas kontekstā šī projekta īstenošanu juristi vienlaikus var aplūkot no visdažādākajiem skatupunktiem: sākot no pamatjautājuma par to, kā samērot valsts vēlmi celt un būvēt ar individuālā īpašnieka tiesībām uz īpašumu un taisnīgas atlīdzības par tā atsavināšanu mehānismu (konkrētāk par šo aspektu Agnijas Granžē rakstā) līdz Latvijas juridiskajā literatūrā līdz šim maz attīstītās "klimata izmaiņu (pārmaiņu) tiesību" disciplīnas pieejai, kuru kopīgā rakstā pārstāv LU doktorante Leila Neimane, vides eksperts Edmunds Kance un ekonomiste Ilva Rudusa.

Visbeidzot, ieskatu ekspropriācijas tiesību filozofiskajā un tiesībvēsturiskajā kontekstā šajā numurā piedāvā LU docente Elīna Grigore-Bāra.

Numurs pieejams arī elektroniski: 2016. gada 2. augusta "Jurista Vārds"

Visi žurnāli: KIOSKS

"Latvijas Vēstneša" informācija

Meklē pēc datuma!

 
 

Oficiālais izdevums

 
 
!!!  Ārkārtējās situācijas laikā "Latvijas Vēstnesis" aicina izmantot e-iespējas  !!!
Klientu centrs
(oficiālo paziņojumu iesniegšanai u.c. pakalpojumi)

Ieeja: no Bruņinieku 53
Pasta adrese: Bruņinieku 41, Rīga, LV-1011

T.: 67898741
T.: 67898738
F.: 67898745
E-pasts: slud@lv.lv

Telefons67898741
Juridiskā adrese

Bruņinieku 41, Rīga, LV-1011
T.: 67310675
F.: 67312190
E-pasts: info@lv.lv

Ēku novietojums kartē
© VSIA „Latvijas Vēstnesis”
Ikvienam ir tiesības būt informētam par savām tiesībām un pienākumiem.
Latvijas Republikā oficiālo publikāciju – drošu un visiem pieejamu informāciju - nodrošina oficiālais izdevējs „Latvijas Vēstnesis” (kapitāla daļu turētāja ir Tieslietu ministrija).