Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
LAPAS KARTE SAITES RSS

Kas jādara, lai uzlabotu likumdošanas kvalitāti Latvijā. JURISTA VĀRDA numura tēma

11.10.2016.

Foto: Santa Sāmīte.

Rudens aizsācies ar diskusijām par Latvijas likumdošanas procesa uzlabošanas iespējām, tāpēc žurnāla “Jurista Vārds” 11. oktobra laidiens veltīts likumdošanas kvalitātes jautājumiem.

Lai paplašinātu diskusiju par likumdošanas procesa uzlabojumiem un iesaistītu tajā pēc iespējas daudz Latvijas tiesībnieku, "Jurista Vārds" jaunākajā numurā apkopojis viedokļus, dodot vārdu lietpratējiem no visiem procesa posmiem:

  • viedokli pauž normatīvo aktu projektu izstrādātāji izpildvarā (Tieslietu ministrijas valsts sekretāra vietniece Laila Medina, Valsts kancelejas Juridiskā departamenta vadītāja Inese Gailīte);
  • likumdevējs (Saeimas deputātes Solvita Āboltiņa un Inese Lībiņa-Egnere)
  • un Valsts prezidenta kancelejas darbinieki (Valsts prezidenta likumdošanas un juridiskā padomniece Kristīne Jaunzeme, kancelejas juriste Ieva Viļuma).


Tāpat “Jurista Vārda” redakcija tematiskajā laidienā piedāvā tiesību normu piemērotāju skatījumu (Augstākās tiesas tiesnese Dace Mita un AT Judikatūras nodaļas sagatavotais apkopojums). Akcentu "no malas" diskusijai piešķir Ukrainas Augstākās radas darbinieka Oļeha Muzas viedoklis par likumu ietekmes izvērtējumu.

”Ņemot vērā, ka likumdošanas procesa efektivitāte un tā rezultāta – normatīvo aktu sistēmas – kvalitāte ir izšķirošs tiesiskās sistēmas funkcionēšanas priekšnosacījums, aicinām arī "Jurista Vārda" lasītājus iesaistīties šajā diskusijā (ievietojot komentārus un esejas portālā juristavards.lv vai iesūtot rakstus publicēšanai žurnālā)”, numura tēmu piesaka Dina Gailīte, “Jurista Vārda” galvenā redaktore.

Numurs pieejams arī elektroniski

"Latvijas Vēstneša" informācija

Meklē pēc datuma!

 
 

Oficiālais izdevums

 
 
Klientu centrs
(oficiālo paziņojumu iesniegšanai u.c. pakalpojumi)

Ieeja: no Bruņinieku 53
Pasta adrese: Bruņinieku 41, Rīga, LV-1011

T.: 67898741
T.: 67898738
F.: 67898745
E-pasts: slud@lv.lv

Telefons67898741
Juridiskā adrese

Bruņinieku 41, Rīga, LV-1011
T.: 67310675
F.: 67312190
E-pasts: info@lv.lv

Ēku novietojums kartē
© VSIA „Latvijas Vēstnesis”
Ikvienam ir tiesības būt informētam par savām tiesībām un pienākumiem.
Latvijas Republikā oficiālo publikāciju – drošu un visiem pieejamu informāciju - nodrošina oficiālais izdevējs „Latvijas Vēstnesis” (kapitāla daļu turētāja ir Tieslietu ministrija).