Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
LAPAS KARTE SAITES RSS

Iedzīvotājiem noderīgi skaidrojumi

03.05.2011.

Sagatavoja  „Latvijas Vēstnesis”

Kā likumīgi un pamatoti atstādināt no darba? Kā uzrakstīt labu amata aprakstu? Kā izvairīties no tiesāšanās ar "slikto parādnieku"? Portāls „Par likumu un valsti” (LV portāls) piedāvā jaunus skaidrojumus par aktuālām tēmām.

Nereti plašsaziņas līdzekļi vēsta, ka kāda amatpersona uz laiku tiek atstādināta no amata, kam seko izvērtēšanas periods, līdz augstāk stāvošs vadītājs pieņem turpmāku lēmumu. Darbinieka atstādināšana no ieņemamā amata nereti tiek uzskatīta par sava veida sodu, kas tam jāizcieš izdarīta pārkāpuma dēļ, taču patiesībā šim institūtam ar sodīšanas funkciju saistību nav. Tāpat atstādināšana no darba nav alternatīvs veids, kā, piemēram, noformēt ilgstošu dīkstāvi.

LV portāls, balstoties uz speciālistu viedokļiem un tiesas paustajām atziņām, vēršot uzmanību uz būtiskāko, sniedz ieskatu teorijā un praksē par to, kā izpaužas un kādam nolūkam kalpo Darba likumā paredzētā atstādināšana no darba: http://www.lv.lv/?menu=doc&id=229447

Visus jaunākos rakstus rubrikā „Skaidrojumi” skat. šeit: http://www.lv.lv/?menu=vied2&tema_id=1146

Uzziņai

  • Oficiālais izdevējs "Latvijas Vēstnesis" (kapitāla daļa turētāja – Tieslietu ministrija):
    1) izdod laikrakstu „Latvijas Vēstnesis” un uztur tā bezmaksas versiju www.vestnesis.lv.
    2) attīsta tiesību aktu vortālu www.likumi.lv. Šī vietne piedāvā pilnīgu un sistematizētu LR normatīvo aktu datubāzi ar plašām dokumentu atlases iespējām. Saturs sabiedrībai pieejams bez maksas.
    3) Izdod specializēto nedēļas žurnālu „Jurista Vārds” un uztur LV portālu „Par likumu un valsti”. Portāla darbības mērķis ir saistīts ar LR Satversmes 90. panta – „Ikvienam ir tiesības zināt savas tiesības” – īstenošanu: nodrošināt vienkopus iedzīvotājiem aktuālu, precīzu un noderīgu informāciju un skaidrojumus par tiesisko regulējumu Latvijā.
  • „Latvijas Vēstneša” datubāzu uzturēšana notiek atbilstoši starptautisko standartu ISO 9001:2008 (vadības sistēma) un ISO 27001:2005 (informācijas drošība) prasībām.

Papildinformācijai:
Ilze Apine
T.: +371 67313091
www.lv.lv
Ilze.apine@lv.lv
 twitter.com/portals_lvlv

Meklē pēc datuma!

 
 

Oficiālais izdevums

 
 
!!!  Ārkārtējās situācijas laikā "Latvijas Vēstnesis" aicina izmantot e-iespējas  !!!
Klientu centrs
(oficiālo paziņojumu iesniegšanai u.c. pakalpojumi)

Ieeja: no Bruņinieku 53
Pasta adrese: Bruņinieku 41, Rīga, LV-1011

T.: 67898741
T.: 67898738
F.: 67898745
E-pasts: slud@lv.lv

Telefons67898741
Juridiskā adrese

Bruņinieku 41, Rīga, LV-1011
T.: 67310675
F.: 67312190
E-pasts: info@lv.lv

Ēku novietojums kartē
© VSIA „Latvijas Vēstnesis”
Ikvienam ir tiesības būt informētam par savām tiesībām un pienākumiem.
Latvijas Republikā oficiālo publikāciju – drošu un visiem pieejamu informāciju - nodrošina oficiālais izdevējs „Latvijas Vēstnesis” (kapitāla daļu turētāja ir Tieslietu ministrija).