Oficiālais izdevējs LATVIJAS VĒSTNESIS
Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
LAPAS KARTE SAITES RSS
 
 

VIDEO: Satversmes komentāri – nacionāla vērtība. Atvērts jauns izdevums

01.06.2017.

Foto: Boriss Koļesņikovs. No kreisās: Ministru prezidents Māris Kučinskis, VSIA "Latvijas Vēstnesis" valdes priekšsēdētāja Daina Ābele, Valsts prezidents Raimonds Vējonis, bijušais Valsts prezidents Guntis Ulmanis.

 Tuvojoties valsts simtgadei, klajā nākusi jau ceturtā, paredzams, ka priekšpēdējā, Latvijas Republikas Satversmes komentāru grāmata. Tā sniedz plašu zinātnisku skaidrojumu par Valsts prezidenta un Ministru kabineta pilnvarām, funkcijām un tiesībām.

“Satversmes tēvi, radod šo mūsu valstij un tautai svarīgo dokumentu, katrā pantā ir ielikuši lielu vērtību. Mums to skaidrojot ir nepieciešamas vairākas grāmatas. Tātad – tiešām šis darbs ir ļoti, ļoti pamatīgs,” pateicībā par ieguldīto darbu grāmatas atvēršanas pasākumu ievada Valsts prezidents Raimonds Vējonis.

“Esmu patiešām gandarīta par iespēju sadarboties ar Latvijas redzamākajiem valststiesību zinātājiem šajā Satversmes komentāru projektā, kas aizsākts 2009. gadā.

“Latvijas Vēstneša” darbinieki vienmēr apzinājušies savu misiju: turpināt priekšteča – oficiālā laikraksta “Valdības Vēstnesis” – iedibinātās tradīcijas un stiprināt valstiskumu, sniedzot nepastarpinātu un objektīvu informāciju.

Arī iesaisti šajā projektā noteica mūsu izpratne par oficiālā izdevēja būtību un sūtību. Šī grāmata ir veltījums Latvijas un līdz ar to arī “Vēstneša” simtgadei. Domāju, ka valsts kapitālsabiedrības resursu ieguldīšana šādā projektā ir atbilstošs publisko resursu pielietojums valsts pamatu stiprināšanā.

Pieminēšanas vērts ir arī vēsturiskais konteksts – pirms 100 gadiem tieši Rīgas pilī atradās toreizējā oficiālā izdevuma "Valdības Vēstneša" redakcija. Latvijas Republikas Satversmes pirmā oficiālā publikācija – 1922. gada 30. jūnija “Valdības Vēstnesī" (Nr. 141) – iespiešanai sagatavota pilī," grāmatas atvēršanas pasākumu un tā norises vietas simbolismu ieskicē oficiālā izdevēja "Latvijas Vēstnesis" valdes priekšsēdētāja Daina Ābele.

“Konstitūcija – tas ir valsts pamatlikums, sabiedriskais līgums, kas apvieno visus pilsoņus un nosaka pašas sabiedrības un valsts pamatus”, grāmatas priekšvārdā raksta LU zinātniskā projekta vadītājs, profesors, Dr.iur. Ringolds Balodis. “Kas vēl uzskatāmāk atklāj mūsu pamatlikuma skopo vārdu dziļumu un mūsdienīgumu kā skaidrojumi, kas komentāru grāmatās ir desmitiem lapaspušu gari!?”

Tikko izdotajā grāmatā komentētas divas Satversmes nodaļas: III nodaļa “Valsts prezidents” un IV nodaļa “Ministru kabinets”. Izdevumu padara īpašu fakts, ka atkārtoti komentēta nodaļa par valdību, kā arī ietverta Latvijas valdību statistika ar valdību un premjeru fotoattēliem. Nodaļas par Valsts prezidentu komentāri savukārt ir unikāls materiāls, jo pirmo reizi visaptveroši analizētas Latvijas valsts galvas pilnvaras, funkcijas un tiesības.

Līdz ar šo izdevumu no astoņām Satversmes nodaļām būs jau komentēts Satversmes ievads un Satversmes I, III, IV, VI, VII un VIII nodaļa. Atlikušas vēl divas, kas ir par parlamenta darbu, – II nodaļa “Saeima” un V nodaļa “Likumdošana”.

Darbs pie pēdējo nodaļu komentēšanas jau ir uzsākts, apliecina R. Balodis, kas dod pamatu cerībai, ka Latvijas valsts konstitūcija pilnībā tiks zinātniski izskaidrota.

Komentāri ir kā izziņas avots par Satversmes normām, kas noder, saskaroties ar to praktisku pielietojumu. Tādi tiek rakstīti arī citās valstīs, kurās konstitūcija ir daudz plašāka un paskaidrojošāka nekā Latvijā.

"Latvijas Vēstneša" informācija

Meklē pēc datuma!

 
 

Oficiālais izdevums

 
 
Klientu centrs
(oficiālo paziņojumu iesniegšanai u.c. pakalpojumi)

Ieeja: no Bruņinieku 53
Pasta adrese: Bruņinieku 41, Rīga, LV-1011

T.: 67898741
T.: 67898738
F.: 67898745
E-pasts: slud@lv.lv

8000 6000
Bezmaksas informatīvais tālrunis
Juridiskā adrese

Bruņinieku 41, Rīga, LV-1011
T.: 67310675
F.: 67312190
E-pasts: info@lv.lv

© 2011 VSIA „Latvijas Vēstnesis”
Ikvienam ir tiesības būt informētam par savām tiesībām un pienākumiem.
Latvijas Republikā oficiālo publikāciju – drošu un visiem pieejamu informāciju - nodrošina oficiālais izdevējs „Latvijas Vēstnesis” (kapitāla daļu turētāja ir Tieslietu ministrija).

LAPAS KARTE

 
 

Par mums

Vēstnesim 100
Jaunumi
Izdevēja vēsture
Redaktori, vadītāji
Īpašie dokumenti
Video
Oficiālais izdevējs
Misija un vīzija
Stratēģija
Struktūra un valde
Normatīvie akti
Privātuma politika
Pētījumi
Starptautiskā sadarbība
Vakances
Logotipi
Sīkdatnes
Integrētā vadības sistēma
Kvalitātes vadības sistēma
Informācijas drošības sistēma
Publiskie iepirkumi
Visi
Aktuālie
Pabeigtie
Finanšu informācija
Publiskie pārskati
Atalgojums
Ziedojumi
Vēsture
2018 - 2015
2014 - 2010
2009 - 2005
2004 - 2000
1999 - 1992
Biežāk uzdotie jautājumi
Viegli lasīt
Rekvizīti

Aktualitātes

Jaunumi
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
Preses relīzes
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
Publikācijas
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
Vēsture

Oficiālā publikācija

Kontakti

Pakalpojumi

Oficiālie paziņojumi
Iesniegšana
Apliecinājumi
Cenas
Normatīvie akti
Abonēšana / Iegāde
Jurista Vārds (drukātais)
E-žurnāls (e-versija)
Komplekts (drukātais + e-žurnāls)
Rakstu iegāde (1 vai 5)
E-žurnāla iegāde
Kur nopirkt?
Pieteikties e-versijai
Abonēšanas noteikumi
Grāmatas
Grāmatu katalogs
Grāmatu apgāds
Piegāde
Kā nopirkt?
Reklāma
LV portāls
Jurista Vārds
juristavards.lv

RSS

 

RSS ir veids, kā sekot līdzi oficiālā izdevēja jaunumiem. Izvēlieties interesējošo sadaļu un pievienojiet savā RSS lasītājā atbilstošo RSS barotni!

Aktualitātes
Jaunumi Preses relīzes


Piedāvājam arī izmantot RSS barotnes mūsu portālos: Likumi.lv un LV portāls

Lai lietotu RSS, ir vajadzīga īpaša programma — RSS barotņu lasītājs (RSS Feed Reader). Tā nav nepieciešama, ja izmantojat interneta pārlūkprogrammu (piemēram, „Opera”, „Mozilla Firefox”, „Safari”), e-pasta programmu vai interneta resursu, kura programmnodrošinājumā RSS lasītājs jau ir iekļauts.

Ja jums e-pastā ir RSS lasītājs, nospiediet RSS ikonu tajā portāla sadaļā, kuras jaunumus vēlaties saņemt savā RSS lasītājā. Nokopējiet konkrētās sadaļas barotnes adresi un iekopējiet to savā RSS lasītājā.

SAITES

 
 

Valsts institūcijas

 

Oficiālā izdevēja interneta vietnes

Tieslietu sistēma


TM padotības iestādes


Uzņēmējsabiedrības (TM valsts kapitāldaļu turētāja)

Starptautiskie resursi

Citi


NOSŪTĪT ŠO SAITI