Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
LAPAS KARTE SAITES RSS

Juridiskā komisija konceptuāli atbalsta atteikšanos no "Latvijas Vēstneša" drukas versijas

31.05.2011.

Saeimas Juridiskā komisija otrdien, 31.maijā, konceptuāli atbalstīja jauno Oficiālo publikāciju likumu, tādējādi paredzot atteikties no oficiālā laikraksta "Latvijas Vēstnesis" izdošanas papīra formātā.

Saskaņā ar likumprojektu oficiālo informāciju publicē interneta vietnē www.vestnesis.lv, un tādējādi elektroniskajam izdevumam "Latvijas Vēstnesis" būs juridiski saistošs oficiālās publikācijas statuss. Tas būs pieejams brīvi un bez maksas kā periodisks izdevums, kurā publicēs visu informāciju, ko šobrīd ievieto laikrakstā "Latvijas Vēstnesis".

Likumprojekta autori norāda, ka oficiālā publikācija elektroniskajā formā būs lietotājam ērtāka un arī plašāk pieejama. Atsakoties no papīra formāta, samazināsies laiks, kas nepieciešams publikācijas sagatavošanai, un tiesību akti oficiālajā elektroniskajā izdevumā tiks publicēti ne vēlāk kā divu darba dienu laikā.

Atsakoties no publikācijas papīra formā un ieviešot oficiālo elektronisko publikāciju, kā arī veicot citus optimizācijas pasākumus, oficiālās publikācijas un tās informācijas sistematizēšanas kopējās izmaksas samazināsies aptuveni par 37 procentiem, norāda likumprojekta autori.

Atteikšanos no drukas versijas pamato arī salīdzinoši nelielais tās abonentu skaits, kas 2010.gadā bija sarucis līdz 510 abonentiem. Savukārt laikraksta neoficiālās elektroniskās versijas unikālo lietotāju skaits darba dienā pārsniedz 3500.

Ņemot vērā nepieciešamos precizējumus, komisija nolēma lūgt Saeimu par priekšlikumu iesniegšanas termiņu likumprojekta otrajam lasījumam noteikt 1.septembri.

Informāciju sagatavoja Saeimas Preses dienests

Meklē pēc datuma!

 
 

Oficiālais izdevums

 
 
Klientu centrs
(oficiālo paziņojumu iesniegšanai u.c. pakalpojumi)

Ieeja: no Bruņinieku 53
Pasta adrese: Bruņinieku 41, Rīga, LV-1011

T.: 67898741
T.: 67898738
F.: 67898745
E-pasts: slud@lv.lv

Telefons67898741
Juridiskā adrese

Bruņinieku 41, Rīga, LV-1011
T.: 67310675
F.: 67312190
E-pasts: info@lv.lv

Ēku novietojums kartē
© VSIA „Latvijas Vēstnesis”
Ikvienam ir tiesības būt informētam par savām tiesībām un pienākumiem.
Latvijas Republikā oficiālo publikāciju – drošu un visiem pieejamu informāciju - nodrošina oficiālais izdevējs „Latvijas Vēstnesis” (kapitāla daļu turētāja ir Tieslietu ministrija).