Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
LAPAS KARTE SAITES RSS

Likumi.lv jubilejā - 10 fakti par svarīgāko

29.06.2011.

Pirms desmit gadiem 29.jūnijā oficiālais izdevējs „Latvijas Vēstnesis” atvēra pirmo bezmaksas datu bāzi Latvijā, kas iedzīvotājiem piedāvā sistematizētus normatīvos aktus. Tiesību aktu vortāls Likumi.lv attīstījies par uzticamu un noderīgu informācijas resursu, ierindojoties starp 20 populārākajām interneta vietnēm un turpinot pilnveidot saturu un funkcionalitāti. Tā jūnijā ieviestas saites arī uz likumu anotācijām Saeimas mājaslapā.

Likumi.lv izveidots 2001.gadā Tieslietu ministrijas (TM) uzdevumā. Informācijas avots radīts kā ikdienā ērti lietojamu normatīvo aktu krātuve, tas ir, tie ir sistematizēti. „Pakāpeniski pilnveidojoties, vietne ir kļuvusi par pilnīgu sistematizētu tiesību aktu vortālu, kurā ir visa jaunākā informācija par izmaiņām tiesību aktos, to konsolidētās versijas, kā arī virkne papildiespēju,” vortāla attīstību raksturo galvenā redaktore Inese Luste.

Nozīmīgs izaugsmes apliecinājums: kopš 2011. gada 1. februāra TM normatīvo aktu sistematizācijas funkciju nodrošina vortālā Likumi.lv.

Jubilejas reizē redakcija sagatavojusi ieskatu Likumi.lv izaugsmē, to atspoguļojot dažādos lietotājiem interesantos aspektos. Šeit var iepazīties ar kopsavilkumu: 10 fakti par svarīgāko.

Vienlaikus atgādinām pamatlietas par vortāla saturu (viss pieejams bez maksas):

1. Konsolidētās redakcijas

Spēkā esošie tiesību akti vienmēr automātiski tiek atvērti aktuālajā redakcijā, kurā ir iekļauti visi spēkā esošie grozījumi. Savukārt grozījumi, kas ir izsludināti, bet vēl nav stājušies spēkā, ir iekļauti un pieejami "nākotnes redakcijā", kas tiek izveidota uz grozījumu spēkā stāšanās datumu. Pieejamas ir arī visas iepriekšējās jeb "vēsturiskās redakcijas", kā arī pamatredakcija, kādā tiesību akts tika pieņemts, izsludināts un stājās spēkā.

2. Operativitāte

Visi jaunākie tiesību akti Likumi.lv tiek publicēti plkst. 7.00 no rīta dienā, kad tos oficiāli izsludina laikrakstā "Latvijas Vēstnesis". Ik dienu vortāla sākumlapā ir redzama arī jaunākā informācija par tiesību aktiem, kas šajā dienā stājas spēkā vai zaudē spēku. Jaunie grozījumi tiek iekonsolidēti tiesību akta pamattekstā līdz to spēkā stāšanās dienai, nodrošinot to, ka visi tiesību aktu tekstu vienmēr ir atjaunoti (aktuāli).

3. Noderīgas saites

Tiesību aktiem ir izveidota virkne sasaišu, piem., ar grozījumiem, uz likuma pamata izdotajiem tiesību aktiem, deleģējošajiem tiesību aktiem, statusu mainošo tiesību aktu.

Papildus tam likumiem un MK noteikumiem ir pievienota saite uz tulkojumiem angļu valodā Valsts valodas centra mājaslapā. Ja ir atsauce uz ES tiesību aktiem, vienlaikus tā ir arī saite uz attiecīgo tiesību aktu vietnē: http://eur-lex.europa.eu. Izveidotas ir arī saites uz politikas plānošanas dokumentiem vietnē: http://polsis.mk.gov.lv/,  likumu anotācijām (jaunums) Saeimas mājaslapā, kā arī skaidrojumiem u.c.

„Latvijas Vēstneša” informācija

Meklē pēc datuma!

 
 

Oficiālais izdevums

 
 
!!!  Ārkārtējās situācijas laikā "Latvijas Vēstnesis" aicina izmantot e-iespējas  !!!
Klientu centrs
(oficiālo paziņojumu iesniegšanai u.c. pakalpojumi)

Ieeja: no Bruņinieku 53
Pasta adrese: Bruņinieku 41, Rīga, LV-1011

T.: 67898741
T.: 67898738
F.: 67898745
E-pasts: slud@lv.lv

Telefons67898741
Juridiskā adrese

Bruņinieku 41, Rīga, LV-1011
T.: 67310675
F.: 67312190
E-pasts: info@lv.lv

Ēku novietojums kartē
© VSIA „Latvijas Vēstnesis”
Ikvienam ir tiesības būt informētam par savām tiesībām un pienākumiem.
Latvijas Republikā oficiālo publikāciju – drošu un visiem pieejamu informāciju - nodrošina oficiālais izdevējs „Latvijas Vēstnesis” (kapitāla daļu turētāja ir Tieslietu ministrija).