Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
LAPAS KARTE SAITES RSS

Starptautisko sankciju piemērošana: JURISTA VĀRDA tematiskais laidiens

14.01.2020.

Foto: Santa Sāmīte.

Jaunākais, 14. janvāra, “Jurista Vārds” veltīts starptautisko organizāciju un valstu noteikto sankciju piemērošanai. Kādi viedokļi apkopoti un kādas tēmas aplūkotas tematiskā laidiena lappusēs? 

Numurs elektroniski pieejams: 2020. gada 14. janvāra “Jurista Vārds” 

Sankciju primārais mērķis ir miermīlīgā ceļā novērst starptautisko tiesību pārkāpumus – uzsver Kristīne Līce, Ārlietu ministrijas Juridiskā departamenta direktora pienākumu izpildītāja, Sankciju koordinācijas padomes priekš­sēdētāja. Savā publikācijā tematiskajā laidienā viņa aplūko sankciju piemērošanas un koordinācijas jautājumus Latvijā.

Savukārt zvērināti advokāti Jānis Loze un Kristaps Loze komentē likumā paredzēto nepieciešamību pārbaudīt patiesā labuma guvējus un sadarbības partnerus. Kāda ir no sankcijām izrietošā ietekme uz finanšu un kapitāla tirgu, kā arī civiltiesisko apgrozību – vērtē  Finanšu mi­nistrijas Juridiskā departamenta eksperte Iveta Cirse un Finanšu ministrijas Juridiskā departamenta direktors Artis Lapiņš.

Žurnālā vēl lasiet, kā zvērināta advokāte Katrīne Pļaviņa vērtē vairākus sankciju piemērošanas aspektus uzņēmējdarbībā un publisko iepirkumu jomā, kas praksē rada neskaidrības. Tāpat arī iespējams iepazīties ar jurista Roberta Valpītera analīzi par piemērojamiem normatīvajiem aktiem, doktrīnu Krimināllikuma komentāru veidā, kā arī attiecīgo organizāciju starptautiskajām rekomendācijām un zvērināta advokāta palīga Krišjāņa Buša skaidroto sankciju regulējuma piemērošanu pārrobežu finanšu pakalpojumu sniedzējiem. 

Laidiena noslēgumā jurists Āris Kakstāns piedāvā rak­stu par starptautisko finanšu sankciju piemērošanas pieredzi Francijā, Luksemburgā un Šveicē.

Interesentiem! Tematisko “Jurista Vārdu” var abonēt vai nopirkt, kontaktējoties ar Lasītāju servisu:

  • 80006000; 67311161;  
  • abonenti@lv.lv
  • vai klātienē mūsu Klientu centrā: Bruņinieku 53, Rīgā.

Žurnālu kiosks: https://www.juristavards.lv/zurnals.php?mode=visi

Oficiālā izdevēja "Latvijas Vēstnesis" informācija

Meklē pēc datuma!

 
 

Oficiālais izdevums

 
 
Klientu centrs
(oficiālo paziņojumu iesniegšanai u.c. pakalpojumi)

Ieeja: no Bruņinieku 53
Pasta adrese: Bruņinieku 41, Rīga, LV-1011

T.: 67898741
T.: 67898738
F.: 67898745
E-pasts: slud@lv.lv

Telefons67898741
Juridiskā adrese

Bruņinieku 41, Rīga, LV-1011
T.: 67310675
F.: 67312190
E-pasts: info@lv.lv

Ēku novietojums kartē
© VSIA „Latvijas Vēstnesis”
Ikvienam ir tiesības būt informētam par savām tiesībām un pienākumiem.
Latvijas Republikā oficiālo publikāciju – drošu un visiem pieejamu informāciju - nodrošina oficiālais izdevējs „Latvijas Vēstnesis” (kapitāla daļu turētāja ir Tieslietu ministrija).