Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
LAPAS KARTE SAITES RSS

JURISTA VĀRDA tematiskais laidiens veltīts kopīpašuma problemātikai

28.01.2020.

Jaunākā, 28. janvāra, žurnāla “Jurista Vārds” (izdevējs “Latvijas Vēstnesis”) tematiskā laidiena uzmanības centrā – atsevišķi kopīpašuma problēmjautājumi un to iespējamie risinājumi.

Numurs elektroniski pieejams: 2020. gada 28. janvāra “Jurista Vārds” 

Kopīpašuma rašanās, no vienas puses, ir neizbēgama (mantošana, darījumi), no otras puses, - šis īpašuma tiesību apgrūtinājums rada tikpat neizbēgamus sarežģījumus, kā arī potenciālu augsni negodprātībai.

Sevišķu viļņošanos kopīpašuma problemātika radīja pagājušā gada nogalē, kad domu apmaiņā iesaistījās ne vien tiesību zinātnieki un praktiķi, bet arī tiesību politikas veidotāji. Savukārt par sava veida spriedzes kulmināciju kļuva Senāta paplašinātā sastāvā pieņemtais 2019. gada 17. decembra spriedums un blakus lēmums, kurā kopīpašuma izbeigšanas problemātika aplūkota kopsakarā ar Civillikuma 1. pantā ietverto labas ticības principu un izteikts viedoklis par netaisnprātīgu prasību par kopīpašuma izbeigšanu.

Šajā žurnāla laidienā "Jurista Vārda" redakcija piedāvā lasītāju uzmanībai abus minētos nolēmumus, kā arī vairākus to komentārus, ko snieguši gan ar lietu tieši saistīti tiesībnieki, gan citi lietpratēji. 

Tematisko laidienu papildina arī ar cita veida kopīpašuma jautājumiem saistītas publikācijas, kā, piemēram, dzīvokļa īpašums kā lietu tiesību objekts un dzīvokļa īpašnieku kopībai piederošā kopīpašuma lietošana

Interesentiem! Tematisko “Jurista Vārdu” var abonēt vai nopirkt, kontaktējoties ar Lasītāju servisu:

  • 80006000; 67311161;  
  • abonenti@lv.lv
  • vai klātienē mūsu Klientu centrā: Bruņinieku 53, Rīgā.

Žurnālu kiosks: https://www.juristavards.lv/zurnals.php?mode=visi

Oficiālā izdevēja "Latvijas Vēstnesis" informācija

Meklē pēc datuma!

 
 

Oficiālais izdevums

 
 
Oficiālo paziņojumu iesniegšanai u.c. pakalpojumi

Ieeja: no Bruņinieku 53
Pasta adrese: Bruņinieku 41, Rīga, LV-1011

T.: 67898741
T.: 67898738
F.: 67898745
E-pasts: slud@lv.lv

Tālrunis67898741
Juridiskā adrese

Bruņinieku 41, Rīga, LV-1011, Latvija
T.: 67310675
F.: 67312190
E-pasts: info@lv.lv

Ēku novietojums kartē
© VSIA „Latvijas Vēstnesis”
Ikvienam ir tiesības būt informētam par savām tiesībām un pienākumiem.
Latvijas Republikā oficiālo publikāciju – drošu un visiem pieejamu informāciju - nodrošina oficiālais izdevējs „Latvijas Vēstnesis” (kapitāla daļu turētāja ir Tieslietu ministrija).