Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
LAPAS KARTE SAITES RSS

Latvijā notiks Eiropas Oficiālo izdevēju forums

12.09.2011.

Šonedēļ Rīgā ieradīsies 35 valstu pārstāvji, lai 15. un 16.septembrī piedalītos Eiropas Oficiālo izdevēju foruma ikgadējā sanāksmē. Tā ir astotā lielā tikšanās reize, veltīta oficiālās publikācijas aktualitātēm.

Šogad sanāksmes tēma: „Oficiālā publikācija kā likumdošanas procesa noslēdzošais posms: tiesiskie un tehniskie aspekti”.

Forumā apvienojušās institūcijas, kas pārstāv Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu un kandidātvalstu oficiālos izdevumus, un ES Oficiālais Vēstnesis. Tajā piedalās arī Eiropas brīvās tirdzniecības asociācijas valstis (Islande, Lihtenšteina, Norvēģija, Šveice). Reizi gadā Foruma dalībvalstu pārstāvji tiekas sanāksmē un kopīgi apspriež jaunākās attīstības tendences (starplaikos eksperti strādā darba grupās).

Sanāksme ir pieredzes un labās prakses apmaiņas iespēja, lai pilnveidotu oficiālās publikācijas (OP) nodrošināšanas procesu un tās pieejamību (ceļu pie sabiedrības). Valstu pārstāvji demonstrē savus tehniskos risinājumus dokumentu apstrādē, publiskošanā un sistematizēšanā.  Daļa valstu jau ieviesusi oficiālu elektronisko publikāciju, citas (arī Latvija) ir ceļā uz to.

Sanāksmes ietvaros notiks semināri, kurā eksperti meklēs atbildes arī uz Latvijai aktuāliem jautājumiem, piemēram, oficiālās e- publikācijas drošības aspekti:

  • kā panākt, lai tā vienmēr ir pieejama (oficiālās publikācijas pamatprincips: nepārtraukta pieejamība),
  • kā veicināt lietotāju uzticību internetā publicētai informācijai,
  • kā risināt personas datu aizsardzības problēmjautājumus (pienākumus publicēt informāciju, kas satur personas datus)?


15. septembra pēcpusdienā sanāksmi atklās Itālijas oficiālā izdevuma galvenais redaktors Alfonso Andriāni, kas pilda Foruma prezidenta pienākumus, un LR oficiālā izdevēja „Latvijas Vēstnesis” valdes priekšsēdētāja Daina Ābele.  Uzrunu dalībniekiem teiks tieslietu ministrs Aigars Štokenbergs.

Lūgums mediju pārstāvjiem, kuri vēlas piedalīties sanāksmē, laikus reģistrēt dalību! Pieteikšanās termiņš: trešdiena, 14.septembris (ieskaitot). E-pasts pieteikumiem: ilze.apine@lv.lv

Pielikumā:

  1. Uzziņai par forumu (fakti un skaitļi);
  2. 15. un 16.septembra sanāksmes darba kārtība

Papildinformācijai:
Ilze Apine, VSIA „Latvijas Vēstnesis”
T.: +371 67313091
Mob.: 26165216
www.lv.lv
ilze.apine@lv.lv
twitter.com/vestnesisLV

Meklē pēc datuma!

 
 

Oficiālais izdevums

 
 
Oficiālo paziņojumu iesniegšanai u.c. pakalpojumi

Ieeja: no Bruņinieku 53
Pasta adrese: Bruņinieku 41, Rīga, LV-1011

T.: 67898741
T.: 67898738
F.: 67898745
E-pasts: slud@lv.lv

Tālrunis67898741
Juridiskā adrese

Bruņinieku 41, Rīga, LV-1011, Latvija
T.: 67310675
F.: 67312190
E-pasts: info@lv.lv

Ēku novietojums kartē
© VSIA „Latvijas Vēstnesis”
Ikvienam ir tiesības būt informētam par savām tiesībām un pienākumiem.
Latvijas Republikā oficiālo publikāciju – drošu un visiem pieejamu informāciju - nodrošina oficiālais izdevējs „Latvijas Vēstnesis” (kapitāla daļu turētāja ir Tieslietu ministrija).