Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
LAPAS KARTE SAITES RSS

Jaunums grāmatu e-veikalā: "LR Satversme" un "Satversmes iztulkošana"

06.07.2012.

Foto: Māris Kaparkalējs, LV portāls 2012.gads ir Latvijas Republikas Satversmes jubilejas gads – pagājuši 90 gadi, kopš tās pieņemšanas, izsludināšanas un spēkā stāšanās brīža. Par godu šim notikumam šā gada 13.jūnijā atvēršanas svētkus svinēja grāmata „Latvijas Republikas Satversme”.

"LR Satversme" (592 lpp.)

 

 • Grāmatas  unikalitāti iezīmē ne vien fakts, ka 2012.gadā svinam Satversmes 90 gadu jubileju un tā ir kā cieņas apliecinājums valsts pamatlikumam un tā pamatu licējiem, bet arī tās satura kvalitātes - Satversme ilustrācijās (arī tās pirmā oficiālā publikācija) un Latvijas pamatlikuma tulkojums astoņās (latgaliešu, lībiešu, igauņu, lietuviešu, angļu, franču, vācu, krievu) valodās. Īpašs gandarījums, ka ar šo izdevumu beidzot dienasgaismu ierauga konstitūcijas tulkojums lībiešu valodā un latgaliešu rakstu valodā.
 • Izdevumu bagātina ilustrācijas kā vēsturiskas laikmeta liecības par notikumiem, kas ir īpaši Satversmes 90 gadu vēstures kontekstā. Piemēram, divi simboliski attēli:
  • LR Satversmes oficiālā publikācija LR oficiālajā laikrakstā "Valdības Vēstnesis" 1922.gada 30.jūnijā (Nr.141);
  • LR Satversmes atkārtota oficiālā publikācija LR oficiālajā laikrakstā "Latvijas Vēstnesis" 1993.gada 1.jūlijā (Nr.43).
 • Vērtīgs bibliogrāfisks un uzziņas avots: bibliogrāfiskā sarakstā apkopotas nozīmīgākās publikācijas par Latvijas Republikas Satversmi.
 • Divi informatīvi un faktogrāfiski bagāti tematiski izklāsti, kas ir gan interesanta lasāmviela, gan izsmeļošs informatīvs avots: 
  • J.Pleps.Par Latvijas Republikas Satversmi: vēsture un mūsdienas.
  • O.Gerts.Par Latvijas Republikas Satversmes tēviem, pamatu licējiem.

 

Jānis Pleps "Satversmes iztukošana" (288 lpp.)

 • Rakstot grāmatu, J.Pleps balstījies uz savu Latvijas Universitātē aizstāvēto promocijas darbu „Satversmes iztulkošanas konstitucionāli tiesiskie un metodoloģiskie problēmjautājumi”. Kā norāda autors, darba ideja radusies un pirmie pētījumi Satversmes iztulkošanas jautājumos veikti, strādājot Satversmes tiesā par tiesneša palīgu. Balstoties uz savu profesionālo pieredzi, autors Satversmes iztulkošanu analizējis dažādu valsts varas orgānu mijiedarbības kontekstā, nevis tikai no konstitucionālās tiesas perspektīvas, kā nereti šādi pētījumi top konstitucionālajās tiesībās.
 • Ar šo grāmatu tiek aizsākta monogrāfiju sērija „Tiesību zinātne”, kas balstīsies galvenokārt uz augstu novērtējumu guvušiem promocijas darbiem.


Kā pasūtīt

"Latvijas Vēstneša" Grāmatu apgādā izdotās grāmatas visizdevīgāk iegādāties pie mums:

 • pasūtot internetā – izvēlieties grāmatu (-as), pievienojiet pirkuma grozam un aizpildiet pasūtījuma anketu;
 • iegādājoties mazumtirdzniecībā mūsu Klientu centrā.

Noformējot internetā pasūtījumu, lūdzam vienlaikus izvēlieties sev ērtāko grāmatu piegādes veidu. Bezmaksas pakalpojums – saņemt to klātienē mūsu Klientu centrā (atrodas Rīgas centrā). Abi pārējie piegādes veidi ir maksas pakalpojums.

"Latvijas Vēstneša" informācija

Meklē pēc datuma!

 
 

Oficiālais izdevums

 
 
Klientu centrs
(oficiālo paziņojumu iesniegšanai u.c. pakalpojumi)

Ieeja: no Bruņinieku 53
Pasta adrese: Bruņinieku 41, Rīga, LV-1011

T.: 67898741
T.: 67898738
F.: 67898745
E-pasts: slud@lv.lv

Telefons67898741
Juridiskā adrese

Bruņinieku 41, Rīga, LV-1011
T.: 67310675
F.: 67312190
E-pasts: info@lv.lv

Ēku novietojums kartē
© VSIA „Latvijas Vēstnesis”
Ikvienam ir tiesības būt informētam par savām tiesībām un pienākumiem.
Latvijas Republikā oficiālo publikāciju – drošu un visiem pieejamu informāciju - nodrošina oficiālais izdevējs „Latvijas Vēstnesis” (kapitāla daļu turētāja ir Tieslietu ministrija).