Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
LAPAS KARTE SAITES RSS

Infografika: iepazīsti jaunās Likumi.lv iespējas!

30.05.2013.

Jaunā vietne piedāvā vairākus būtiskus jaunievedumus: jauns izvērstais meklētājs; autorizācijas un sava lietotāja profila izveides iespēja; tiesību aktu statusa simboli; tiesību aktu saraksti pēc vairākiem izdevējiem un veidiem, kas papildināti ar filtriem; iespējas pie tiesību akta (tiesību akta pase, satura rādītājs pantu līmenī, saistītie dokumenti); iespējas pie pantiem (drukāt, saglabāt PDF, dalīties soc. tīklos, aplūkot Ministru kabineta noteikumus, kas izdoti uz panta pamata).

Likumi.lv darbību nosaka Oficiālo publikāciju un tiesiskās informācijas likums (OPTIL). Tiesību aktu vietnē ir jaunākā informācija par tiesību aktiem un to izmaiņām. Saturs sabiedrībai ir pieejams brīvi un bez maksas, un iedzīvotāji to aktīvi izmanto.

!!! Aicinām valsts iestādes padziļināti iepazīt Likumi.lv funkcionalitāti un satura izkārtojumu - par prezentācijas iespējām plašāk šeit.

Attīstība

2001. gads – Likumi.lv pirmsākumi. Oficiālais izdevējs „Latvijas Vēstnesis” vietni izveidoja Tieslietu ministrijas uzdevumā, lai ikviens iedzīvotājs varētu īstenot savas Latvijas Republikas Satversmes 90. pantā paredzētās tiesības: „Ikvienam ir tiesības zināt savas tiesības”.

2012.gada 1.jūlijs – spēkā stājas OPTIL; un publiskota jaunā vietne www.vestnesis.lv (oficiālais izdevums „Latvijas Vēstnesis” e-vidē). Īsi pirms tam publiskots arī "Latvijas Vēstneša" portāls "Par likumu un valsti" (skaidrojumi, likumi praksē, diskusijas), kura misija ir palīdzēt iedzīvotājiem būt informētiem un zinošiem par savām tiesībām iespējām un pienākumiem.

Loģisks attīstības turpinājums – pilnveidot sniegumu, kā "Latvijas Vēstnesis" īsteno otru valsts deleģēto funkciju jeb oficiālās publikācijas sistematizāciju, konkrēti – tiesību aktu pieejamību un lietošanas ērtumu vietnē Likumi.lv.

2013. gada 24. maijs – pilnīga pāreja uz jauno Likumi.lv versiju:

  • Projekts – no idejas līdz tehniskai izstrādei – ilga vairāk nekā gadu.
  • To īstenoja „Latvijas Vēstneša” darbinieki (koncepcija, projektēšana, funkcionalitātes plānošana, tehniskā izstrāde, testēšana).
  • Ārpakalpojums – projekta dizaina posms. To veica interaktīvā aģentūra CUBE. Izmaksas – Ls 4500.
  • Likumi.lv  tiek uzturēts un attīstīts  no ieņēmumiem par oficiālo publikāciju izdevumā „Latvijas Vēstnesis”.

 

Detalizētāk par vietnes jaunumiem var lasīt šeit:

"Latvijas Vēstneša" inforgrafikā (skat. zemāk attēlu) - ieskats Likumi.lv iespējās.

"Latvijas Vēstneša" informācija

Meklē pēc datuma!

 
 

Oficiālais izdevums

 
 
Oficiālo paziņojumu iesniegšanai u.c. pakalpojumi

Ieeja: no Bruņinieku 53
Pasta adrese: Bruņinieku 41, Rīga, LV-1011

T.: 67898741
T.: 67898738
F.: 67898745
E-pasts: slud@lv.lv

Tālrunis67898741
Juridiskā adrese

Bruņinieku 41, Rīga, LV-1011, Latvija
T.: 67310675
F.: 67312190
E-pasts: info@lv.lv

Ēku novietojums kartē
© VSIA „Latvijas Vēstnesis”
Ikvienam ir tiesības būt informētam par savām tiesībām un pienākumiem.
Latvijas Republikā oficiālo publikāciju – drošu un visiem pieejamu informāciju - nodrošina oficiālais izdevējs „Latvijas Vēstnesis” (kapitāla daļu turētāja ir Tieslietu ministrija).