Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
LAPAS KARTE SAITES RSS

Iznākusi grāmata „Latvijas Republikas Augstākās tiesas spriedumi un lēmumi. 2014. gads”

11.08.2015.

Foto: Santa Sāmīte. Augstākās tiesas priekšsēdētājs Ivars Bičkovičs: "Pateicoties Tieslietu ministrijas un "Latvijas Vēstneša" atbalstam, Augstākā tiesa turpina aizsākto darbu Latvijas tiesību prakses attīstības dokumentēšanā un saglabāšanā."

„Latvijas Vēstneša” Grāmatu apgādā nācis klajā krājums „Latvijas Republikas Augstākās tiesas spriedumi un lēmumi. 2014. gads”.


Šajā krājumā izlases kārtībā apkopoti visu Augstākās tiesas departamentu (Civillietu, Krimināllietu un Administratīvo lietu) 2014. gada juridiski nozīmīgākie nolēmumi, kuros ietvertās tiesas atziņas ir judikatūra, kas izmantojama kā tiesību palīgavots.

Pēc Augstākās tiesas sniegtajām ziņām, nācies daudz stingrāk veikt nolēmumu atlasi, proti, no 3112 aizvadītajā gadā kasācijas instancē pieņemtajiem spriedumiem un lēmumiem krājumā iekļauti 75 nolēmumi – 25 paši vērtīgākie no katra departamenta. Tie sniedz ieskatu ne tikai katrā tiesību nozarē, bet arī Senāta darbā kopumā.

„Atšķirībā no iepriekšējiem gadiem šajā krājumā diemžēl vairs nav atrodams Senāta vārds. Tas Augstākajai tiesai līdz ar grozījumiem likumā „Par tiesu varu” no 2014. gada 1. janvāra ir atņemts,” atzīst Augstākās tiesas priekšsēdētājs Ivars Bičkovičs grāmatas priekšvārdā. Taču viņš pauž gandarījumu par to, ka Augstākajai tiesai izdevies saglabāt tradīciju un izdot kārtējo – nu jau deviņpadsmito – kasācijas instances nozīmīgāko spriedumu un lēmumu krājumu.

Grāmatu veido trīs daļas - katram Augstākās tiesas departamentam sava - ar atšķirīgu lappušu numerāciju. Līdz ar to katrai grāmatas nolēmumu daļai ir arī savs izvērsts satura rādītājs.

Lasītāju lietošanas ērtībām katru grāmatas daļu ievada tās anotācija, bet daļas beigās pēc sistematizētajiem nolēmumiem vēl atsevišķi ir apkopoti un izdalīti vairāki - jēdzienu alfabētiskais, tiesību aktu, tēžu, judikatūras un tiesu prakses - rādītāji, kā arī citu avotu rādītājs, uz kuriem publicētajos nolēmumos dotas atsauces, un publicēto nolēmumu rādītājs pēc lietu numuriem.

Kā vēsta Augstākās tiesa, krājuma veidošanā piedalījušies tādi tiesneši kā Veronika Krūmiņa, Edīte Vernuša un Pēteris Dzalbe, divi tiesnešu palīgi - Agris Dreimanis un Nora Magone - un Judikatūras nodaļas konsultante Zinaīda Indrūna.

 

Par iegādi

„Latvijas Vēstneša” Grāmatu apgādā izdotās grāmatas par izdevēja cenām var iegādāties:

  • Klientu centrā (Bruņinieku 53, Rīgā, T.: 67898740)
  • e-grāmatnīcā: www.lv.lv/gramatas
    Grāmatu katalogs, karstās cenas, piegādes iespējas. Te var noformēt pasūtījumu elektroniski.
  • Jaunā grāmata

 

Par grāmatu iegādi lūdzam sazināties ar LASĪTĀJU SERVISU:

  • T: 80006000; 67311161
  • E-pasts: gramatas@lv.lv

"Latvijas Vēstneša" informācija

Meklē pēc datuma!

 
 

Oficiālais izdevums

 
 
!!!  Ārkārtējās situācijas laikā "Latvijas Vēstnesis" aicina izmantot e-iespējas  !!!
Klientu centrs
(oficiālo paziņojumu iesniegšanai u.c. pakalpojumi)

Ieeja: no Bruņinieku 53
Pasta adrese: Bruņinieku 41, Rīga, LV-1011

T.: 67898741
T.: 67898738
F.: 67898745
E-pasts: slud@lv.lv

Telefons67898741
Juridiskā adrese

Bruņinieku 41, Rīga, LV-1011
T.: 67310675
F.: 67312190
E-pasts: info@lv.lv

Ēku novietojums kartē
© VSIA „Latvijas Vēstnesis”
Ikvienam ir tiesības būt informētam par savām tiesībām un pienākumiem.
Latvijas Republikā oficiālo publikāciju – drošu un visiem pieejamu informāciju - nodrošina oficiālais izdevējs „Latvijas Vēstnesis” (kapitāla daļu turētāja ir Tieslietu ministrija).