Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
LAPAS KARTE SAITES RSS

SATVERSMES TIESAI − 20. JURISTA VĀRDA numura tēma

06.12.2016.

Publicitātes attēls. 6. decembra e-žurnāla

Sagaidot Latvijas Republikas Satversmes tiesas 20 gadu jubileju, izlaists žurnāla “Jurista Vārds” tematiskais numurs. Tas pilnībā veltīts Satversmes tiesas jubilejai un tapis ciešā sadarbībā ar tiesu un tās darbiniekiem.


“Tieši šonedēļ, 9. decembrī, mūsu valsts konstitucionālās kontroles orgāns – Latvijas Republikas Satversmes tiesa – atzīmē 20 gadu jubileju.

Tieši šajā "dzimšanas dienā" 1996. gadā tiesneša zvērestu deva tie jaunieceltie Satversmes tiesas locekļi, kas iepriekš nebija bijuši tiesneša amatā: Romāns Apsītis, Ilma Čepāne, Aivars Endziņš un Anita Ušacka. Kopā ar viņiem pirmajā Satversmes tiesas sastāvā iekļāvās Andrejs Lepse un Ilze Skultāne, kas nāca no vispārējo tiesu tiesnešu vidus”, redakcijas slejā norāda žurnāla “Jurista Vārds” galvenā redaktore Dina Gailīte.

“Pēc 20 gadu darba par Satversmes tiesas nepieciešamību – vismaz tiesībnieku vidū – šaubu nav,” raksta D. Gailīte. “Daudzos spriedumos un sarežģītās situācijās tiesa ir pierādījusi sevi ne vien kā drošu tiesiskas un demokrātiskas valsts balstu, bet arī spējusi iemantot sabiedrības un citu varas zaru cieņu savas patstāvības un noteiktības dēļ.”

Šajā “Jurista Vārdā”:

  • Satversmes tiesas vēstures un nozīmes apskats;
  • vairākas publikācijas par atsevišķiem praktiskiem tiesas darbības aspektiem un institūtiem.


“Jurista Vārda” jaunākais numurs piedāvā vērst skatu gan atpakaļ, gan uz priekšu – lai palielinātu Latvijas juridiskās sabiedrības izpratni par konstitucionālās kontroles mehānismu Latvijā, kā arī veicinātu pēc iespējas plašāku un pareizāku tā izmantošanu.

Numurs pieejams arī elektroniski: 2016. gada 6. decembra "Jurista Vārds"

Visi žurnāli: KIOSKS

“Latvijas Vēstneša” informācija

Meklē pēc datuma!

 
 

Oficiālais izdevums

 
 
Klientu centrs
(oficiālo paziņojumu iesniegšanai u.c. pakalpojumi)

Ieeja: no Bruņinieku 53
Pasta adrese: Bruņinieku 41, Rīga, LV-1011

T.: 67898741
T.: 67898738
F.: 67898745
E-pasts: slud@lv.lv

Telefons67898741
Juridiskā adrese

Bruņinieku 41, Rīga, LV-1011
T.: 67310675
F.: 67312190
E-pasts: info@lv.lv

Ēku novietojums kartē
© VSIA „Latvijas Vēstnesis”
Ikvienam ir tiesības būt informētam par savām tiesībām un pienākumiem.
Latvijas Republikā oficiālo publikāciju – drošu un visiem pieejamu informāciju - nodrošina oficiālais izdevējs „Latvijas Vēstnesis” (kapitāla daļu turētāja ir Tieslietu ministrija).