Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
LAPAS KARTE SAITES RSS

JURISTA VĀRDA numura tēma: tieslietu sistēmas un sabiedrības komunikācija

27.06.2017.

Foto: Santa Sāmīte. "Jurista Vārda" 27. jūnija drukātais un e-žurnāls.

27. jūnija žurnāla “Jurista Vārds” laidiens veltīts komunikācijai tieslietu sistēmā. Neskatoties uz vispārējo un plašo tvērumu, tas nav ne vienkāršs, ne arī viennozīmīgs temats.

Latvijas juristu vidē tiek izmantoti ļoti dažādi komunikācijas veidi: zinātniskie raksti rediģētos izdevumos, raksti "Jurista Vārdā", problēmviedokļi standarta plašsaziņas medijos, sniegtas intervijas, arī dalība radio un TV raidījumos.

“Sekojot līdzi visiem minētajiem komunikācijas formātiem, tomēr secināms, ka spēcīgs arguments zinātniskajā rakstā var palikt nepamanīts, savukārt, nedod Dievs, intervijā vai TV raidījumā juristam gadās neveikls domas formulējums. Tas radīs šūmēšanos un bieži arī sistēmai kaitējošu šaubu un kritikas lavīnu!” numura tēmu piesaka žurnāla “Jurista Vārda” tieslietu redaktore Dace Šulmane.

“Šie gadījumi, kuros netrenēts un mediju knifus nezinošs jurists nokļūst kritikas epicentrā, ir tik ilgi sāpīgi paliekoši atmiņā, ka tas attur daudzus citus no vēlmes kaut mazliet publiski paust viedokli.”

Saprotot, ka ir tik daudz neziņas un jautājumu, žurnāla redakcija iniciē dialogu un izlaiž "Jurista Vārda" speciālo laidienu, kurā uzrunāti visdažādākie juristu profesiju pārstāvji, kā arī masu mediju ekspertes (Zane Mače un Anda Rožukalne). Redakcija izsaka pateicību visiem autoriem un ir gandarīta, ka diskusijā par komunikāciju ir iesaistījušies jauni autori, kas debitē žurnālā.

“Šis "Jurista Vārds" lai kalpo kā ievads un ierosme jau drīz, 30. jūnijā, Cēsīs paredzētajai sarunai festivāla LAMPA ietvaros par komunikācijas un tieslietu kritikas izaicinājumiem šodienas Latvijā! Par to, kas ir neatrisināts un aktuāls, gaidīsim komentārus juristavards.lv un klātienē Cēsu pils parkā,” visus žurnāla lasītājus un citus interesentus uz diskusiju aicina “Jurista Vārda” redakcija.

Diskusija “Sabiedrība un tiesa: sarunāties vai norobežoties?” norisināsies festivāla pirmajā dienā, 30. jūnijā, plkst. 18.00-19.30 teltī SPULDZE.

Numurs pieejams arī elektroniski: 2017. gada 27. jūnija “Jurista Vārds”

Visi žurnāli: KIOSKS

“Latvijas Vēstneša” informācija

Meklē pēc datuma!

 
 

Oficiālais izdevums

 
 
Klientu centrs
(oficiālo paziņojumu iesniegšanai u.c. pakalpojumi)

Ieeja: no Bruņinieku 53
Pasta adrese: Bruņinieku 41, Rīga, LV-1011

T.: 67898741
T.: 67898738
F.: 67898745
E-pasts: slud@lv.lv

Telefons67898741
Juridiskā adrese

Bruņinieku 41, Rīga, LV-1011
T.: 67310675
F.: 67312190
E-pasts: info@lv.lv

Ēku novietojums kartē
© VSIA „Latvijas Vēstnesis”
Ikvienam ir tiesības būt informētam par savām tiesībām un pienākumiem.
Latvijas Republikā oficiālo publikāciju – drošu un visiem pieejamu informāciju - nodrošina oficiālais izdevējs „Latvijas Vēstnesis” (kapitāla daļu turētāja ir Tieslietu ministrija).