Video

No pirmsākumiem līdz mūsdienām: atmiņu stāsti

2018. gadā, līdz ar Latvijas apaļo jubileju, vairākas valsts institūcijas svinēs savu simtgadi. Starp tām ir arī oficiālais izdevējs, kura pirmsākumi jaundibinātajā Latvijā dokumentāli datējami ar 1918. gada 7. decembri.

Toreiz, pirms teju simts gadiem, jaunajai Latvijas valstij, kurā likumdevēja vara un izpildvara fomāli bija izveidota, kuras teritorija tobrīd atradās svešu spēku kontrolē un kuras iedzīvotājiem bija vēl pašiem jāaptver ideja par savu valsti, bija milzum daudz darba demokrātiskas un tiesiskas valsts pamatu izveidē.

Šajos pirmsākumos viens no stratēģiski nozīmīgiem jautājumiem, kas bija jāatrisina, bija valsts informācijas pirmavots (tolaik "Pagaidu Valdības Vēstnesis", mūsdienās – "Latvijas Vēstnesis").

 

"Visās latviešu pasākās ir divi pirmie sakrālie vārdi "Reiz bija". "Latvijas Vēstneša" pasakai ir citi vārdi. "Nekas nebija"," par atjaunotās Latvijas oficiālā izdevuma pirmssākumiem stāsta tā ilggadējais, nu jau bijušais, galvenais redaktors un vadītājs Oskars Gerts.

Kāda ir "Latvijas Vēstneša" pasaka? Kāpēc to ir tik svarīgi stāstīt un nodot no paaudzes paaudzei? Piedāvājam noskatīties videomateriālu, kas tapis, atzīmējot mūsdienu oficiālā izdevuma "Latvijas Vēstnesis" 20 gadu pastāvēšanu.